poniedziałek, 12 grudnia 2016

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - kompleksowy zestaw. Jak się u mnie sprawdził?

Witajcie Słoneczka :)
Domowa koloryzacja nie jest mi obca, lubię poznawać nowości, testować na sobie nowe kolory, odcienie, formuły... I choć salony fryzjerskie odwiedzam co jakiś czas, od wielu lat regularnie farbuję włosy w warunkach domowych. Wiele się nauczyłam, dzięki własnym spostrzeżeniom, a także metodom prób i błędów, w wyniku czego sama sobie jestem najlepszym fryzjerem :) Domowa koloryzacja, tak naprawdę, ma wiele zalet, główne z nich to oszczędność czasu i pieniędzy. Ale też wiąże się z poważnym ryzykiem, bowiem nierozważne eksperymenty mogą spowodować więcej szkód niż pożytku.

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - zestaw
Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - zestaw
Zachowując zdrowy rozsądek oraz przestrzegając zaleceń producenta, domowa koloryzacja z pewnością będzie cieszyć ładnymi efektami. Aby wygląd włosów wprawiał w zachwyt i dawał satysfakcję, warto o nie dodatkowo zadbać. Nie od dziś wiadomo, że w wyniku koloryzacji czy rozjaśniania, i to nie tylko samodzielnie przeprowadzanych, włosy ulegają rozerwaniu, co powoduje zmianę ich kształtu. Dodajmy do tego niekorzystne działanie wysokich temperatur, źle dobraną pielęgnację, a włosy stają się przesuszone, osłabione i szorstkie. Preparaty ULTRAPLEX Laboratorium Kosmetycznego Joanna zawierają unikalny składnik - Crodasone Cysteine, który tworzy specjalną warstwę ochronną na włosach poprzez odbudowę tzw. mostków dwusiarczkowych. Te mikroskopijne wiązania siarki silnie łączą się w łańcuchy keratyny, dzięki czemu zapewniają trwałą konstrukcję włosów, utrzymują ich strukturę oraz wpływają na sprężystość i zdrowy wygląd.

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - aktywator, stabilizator i regenerator
Słów kilka od producenta 

Laboratorium Kosmetyczne Joanna opracowało pierwszy na polskim rynku innowacyjny zestaw produktów do regeneracji włosów rozjaśnianych i farbowanych ULTRAPLEX. Nowa linia to odpowiedź na zapotrzebowanie klientek na profesjonalne preparaty do pielęgnacji w domowych warunkach. To przełomowy produkt, który odbudowuje mostki dwusiarczkowe wewnątrz włosów odpowiedzialne za ich siłę i sprężystość. Seria wzorowana jest na produktach fryzjerskich, dzięki czemu pozwoli na zadbanie o kondycję włosów tak jak w profesjonalnym salonie. Pozwala na utrzymanie znacznie lepszej kondycji włosów.
ULTRAPLEX to pięć wzajemnie uzupełniających się produktów:
• Aktywator
• Stabilizator
• Regenerator - Serum Odżywcze
• Szampon Utrwalający
• Odżywka Utrwalająca przyczyniająca się do generalnej rekonstrukcji mostków dwusiarczkowych, a tym samym naprawy zniszczonych włosów.
Głównym zadaniem systemu Ultraplex jest odbudowa i stabilizacja mostków dwusiarczkowych, które łączą ze sobą łańcuchy kreatynowe, z których budowana jest struktura włosa.

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów
Ultraplex przywracają włosom naturalną strukturę naruszoną przez farbowanie, rozjaśnianie, a także częste prostowanie czy suszenie. Co więcej, Ultraplex działa nie tylko na już uszkodzonym włosie, pomaga także wzmacniać go już w trakcie wykonywania zabiegów fryzjerskich. Działanie Ultraplexu można sprowadzić do trzech najważniejszych etapów:
• Aktywator
• Stabilizator
• Regenerator
Aby utrzymywać efekty regeneracji na dłużej warto skorzystać także z innych produktów linii Ultraplex.
Szampon dostosowany jest do każdego typu włosów. Ma łagodną recepturę bez SLS i SLES, barwników i silikonów, dlatego spokojnie korzystać mogą z niego osoby z alergiami czy wrażliwe na substancje chemiczne. Dodatkowo zawiera aktywne składniki, które stabilizują wspomniane wcześniej mostki dwusiarczkowe we włosach. Po myciu warto nałożyć na włosy odżywkę, która stanowi dopełnienie całego procesu regeneracji. Stosowana do każdego mycia będzie wsparciem dla Twoich włosów.

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - aktywator, stabilizator i regenerator
System Regeneracji ULTRAPLEX - od producenta

Krok 1. - ULTRAPLEX AKTYWATOR
Użycie Aktywatora to kluczowy krok w systemie ULTRAPLEX. Należy dodać go do dowolnego kolorantu lub rozjaśniacza i wymieszać. Preparat wnika głęboko w strukturę włosów, odbudowuje i wzmacnia wiązania strukturalne, a przez to ogranicza ich łamliwość.

Krok 2. - ULTRAPLEX STABILIZATOR
Stabilizator przeznaczony jest do nałożenia na umyte włosy po koloryzacji. Utrzymuje
i wzmacnia mostki dwusiarczkowe znajdujące się w  strukturze włosa, a przy tym zamyka łuski będące na jego powierzchni. Dzięki temu zapewnia długotrwałą wytrzymałość na uszkodzenia, nadaje sprężystość i połysk.

Krok 3. - ULTRAPLEX REGENERATOR
Regenerator to specjalne serum odżywcze do stosowania przed pierwszym myciem włosów po koloryzacji. Pozwala na utrzymanie znacznie lepszej kondycji włosów i chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przedłuża także efekty wcześniejszych zabiegów. Należy stosować go regularnie dwa razy w tygodniu, aby utrzymać optymalne efekty regeneracji.

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - aktywator, stabilizator i regenerator
Cały system Ultraplex - 3 kroki jest zamknięty w płaskim, szerokim pudełeczku, podzielonym na dopasowane rozmiarowo " działy ". W zestawie znajduje się aktywator - 4 g, stabilizator - 20 g oraz regenerator - 20 g. Każdy produkt zamknięty w osobnym opakowaniu, aktywator w jednorazowej saszetce, z kolei stabilizator i regenerator w smukłych tubkach z białego, elastycznego tworzywa.
Produkty cechują się łatwością i przyjemnością stosowania oraz przepięknym, wyrazistym, bardzo trwałym, ale nie męczącym, wręcz boskim zapachem! Uwielbiam ich aromat! Bowiem nie tylko uprzyjemnia aplikacje i czas działania, ale też bardzo długo pozostaje na włosach - uwielbiam czuć go na sobie, uwielbiam gdy towarzyszy mi przez długi czas.
Aktywator jest przezroczysty, ma postać półpłynnego żelu o lekko żółtawym zabarwieniu. Dodaje go do sporządzonej mieszanki farby przed koloryzacją, po dokładnym wymieszaniu przystępuję do działania ;) Aktywator można również połączyć z 25 ml wody, wówczas będzie pełnił rolę regeneratora włosów farbowanych i rozjaśnianych. Proporcja aktywatora wynosi 1 g na 10 g farby. Farba po dodaniu aktywatora nie zmienia swojej konsystencji ani zapachu, ale w działaniu, po zastosowaniu całego systemu, wyraźnie czuć i widać różnicę.
Po spłukaniu farby nakładam stabilizator, od nasady aż po same końce, dla lepszego efektu nakładam na włosy foliowy czepek i owijam ręcznikiem. W takim stanie zostawiam na 10-15 minut, po czym spłukuję i już nie używając szamponu, pozostawiam do wyschnięcia. Włosy łatwo się rozczesują, są gładkie, elastyczne, sypkie, ale zarazem zdyscyplinowane,  odpowiednio dociążone i błyszczące. Nie puszą się, nie odkształcają od gumki, nie są przesuszone ani postrzępione na końcach, wyglądają pięknie i zdrowo.
Regenerator stosujemy dopiero przed pierwszym ( i kolejnymi ) myciem, nakładając na całą długość włosów. Produkt jest dostępny również w wersji 100 g, też go posiadam i regularnie używam :)
Aktywator posłużył mi do jednorazowego użytku, z kolei zawartość z tubek wystarczyła na 2 użycia, mam włosy sięgające za łopatki :)

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - Regenerator Serum Odżywcze
Jak już wspomniałam, regenerator jest dostępny również w dużej pojemności 100 g, można go kupić osobno, bowiem jest zalecany do regularnego stosowania, dwa razy w tygodniu. Pomaga utrzymać optymalne efekty kuracji, przyczynia się do poprawy wyglądu i kondycji włosów po koloryzacji badź rozjaśnianiu. Dzięki wygodnej, poręcznej i miękkiej tubce, z zamykanym na " klik " korkiem, produkt stosuje się znacznie lepiej, nawet mokre ręce nie stanowią przeszkody. Skromna, minimalistyczna szata oraz biały kolor opakowań Ultraplexu sprawiają wrażenie sterylnych, zdradzając iż mamy do czynienia z produktami profesjonalnymi. Zapach wszystkich produktów jest niemal taki sam, piękny, mocny, ale mi osobiście nie przeszkadzający, wręcz odwrotnie - uważam go za wielki atut.

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - Regenerator Serum Odżywcze
Regenerator, inaczej zwanym serum odżywczym, zawsze stosujemy przed każdym myciem włosów szamponem. Nakładam go na zwilżone, ale nieumyte włosy, od nasady aż po same końce. Owijam filią i ręcznikiem, a następnie... zajmuje się swoimi domowymi sprawami, a on działa. Regenerator jest biały, ma średniej gęstości konsystencję, przypominającą balsam lub treściwą odżywkę do włosów. Z łatwością się rozprowadza po wilgotnych włosach i dobrze na nich się utrzymuje. Warto tylko pamiętać, aby nie namoczyć mocno włosów, inaczej będzie ociekać wraz z wodą. Regenerator trzeba trzymać przez co najmniej 10 minut, nie przestrzegam za bardzo czasu, ale wiem, że trzymam go znacznie dłużej. Zalecana częstotliwość stosowania 2 razy w tygodniu i tego się trzymam. Po spłukaniu regeneratora czas sięgnąć po kolejny krok - utrwalający szampon.

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - Szampon Utrwalający
Ultraplex Szampon Utrwalający - od producenta 

Zastosowanie Szamponu ULTRAPLEX to kolejny etap procesu pozwalający na utrwalenie i przedłużenie efektów kuracji. Szampon został opracowany z myślą o pielęgnacji włosów po zastosowaniu systemu regeneracji. Ma łagodną recepturę bez SLS i SLES, Barwników i Silikonów. Delikatnie myje i pielęgnuje włosy, a dodatkowo zawiera aktywne składniki, które stabilizują mostki dwusiarczkowe we włosach. To kolejny etap procesu pozwalający na utrwalenie i przedłużenie efektów kuracji.
Należy użyć go po zastosowaniu Ultraplex nr 3 REGENERATORA lub podczas codziennej pielęgnacji włosów.

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - Szampon Utrwalający
Szampon Ultraplex jest całkowicie przezroczysty, ma konsystencję o średniej gęstości i piękny zapach, utrzymany w akcentach całej linii. Na odmianę od pozostałych produktów z tej linii, aromat szamponu jest najdelikatniejszy i najbardziej ulotny. Szampon jest zamknięty w ładnej, przezroczystej buteleczce z pompką, która znacząco ułatwia dawkowanie produktu, jest wyposażona też w opcję zamykania. To ułatwia jego przewożenie oraz przechowywanie, ale według mnie, dozownik mógłby być nieco większy, aby proces dawkowania przebiegał szybciej - obecnie muszę naciskać pompkę aż 7 razy :) Szampon mocno się pieni, dokładnie oczyszcza skórę głowy i włosy, niestety też je plącze. Nie podrażnia, nie powoduje szybkiego przetłuszczania, ładnie podbija włosy u nasady, to akurat są jego zasługi, bowiem odżywkę nakładam daleko od odrostów. Po spłukaniu szamponu, co przychodzi z łatwością, moje włosy są miękkie, ale poplątane i zbite w pukle, na szczęście szamponu niemal nigdy w pojedynku nie stosuję. Tutaj zresztą też została zaproponowana odżywka utrwalająca i to właśnie po nią, gdy już umyje włosy szamponem, tak chętnie sięgam.

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - Odżywka Utrwalająca
Ultraplex Odżywka Utrwalająca - od producenta 

Została opracowana z myślą o pielęgnacji włosów po zastosowaniu systemu regeneracji. Stanowi idealne dopełnienie całego procesu pozwalające na utrwalenie i przedłużenie efektów kuracji. Włosy są zregenerowane, chronione i w doskonałej kondycji. Należy stosować produkt po każdym myciu Szamponem Utrwalającym lub ulubionym szamponem podczas codziennej pielęgnacji włosów.

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - Odżywka Utrwalająca
Utrwalającą odżywkę otrzymujemy w takiejże tubie jak i serum odżywcze - Regenerator. Jest miękka, przyjemna i wygodna w użyciu, a szeroki korek umożliwia stanie tuby do góry dnem. Odżywka, w porównaniu z serum, ma trochę gęstszą, bardziej treściwą, zbitą konsystencję, ale równie łatwo się rozprowadza po mokrych włosach, natychmiastowo je wygładzając i zmiękczając. Na odmianę od regeneratora, odżywkę należy nakładać pomijając odrosty. Dalej proces wygląda tak samo - owijam folia, ręcznikiem i zapominam o niej na co najmniej 10, a jeszcze lepiej 15 minut. Po spłukaniu włosy stają się nadzwyczajnie przyjemne, gładkie i miękkie w dotyku. Przy rozczesywaniu nieco stawiają opór, ale bez większego problemu daję sobie z nimi radę. Dodam, że rozczesuję włosy kiedy są jeszcze wilgotne. Po wyschnięciu włosy odzyskują elastyczność, sprężystość i piękny połysk. Są ładnie dociążone, ale ani trochę nie obciążone, nie przyklapnięte, łatwo się układają, są zdyscyplinowane, nie puszą się, nie elektryzują i bardzo przyjemnie pachną  przez dłuższy czas.
Odżywka, mimo treściwej konsystencji, po miesiącu regularnego stosowania skończyła mi się jako pierwsza. Ale przyznam, że używałam jej niemal po każdym myciu włosów, nie tylko Ultraplex`owym szamponem. Jak na taką pojemność ( 100 g ) i długość moich włosów, uważam, że to doskonały wynik! Uwielbiam ją za zapach, działanie, konsystencję i świetne efekty, które zapewnia moim kosmykom :)

Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - kompleksowy zestaw
Joanna Ultraplex innowacyjny system do regeneracji włosów - kompleksowy zestaw
Cena: System regeneracji ULTRAPLEX - ok. 20 zł / zestaw;  ULTRAPLEX nr 3 Regenerator - ok.16 zł / 100 g;  ULTRAPLEX nr 4 Szampon - ok. 15 zł / 200 ml;  ULTRAPLEX nr 5 Odżywka - ok. 14 zł / 100 g.

Dostępność - Sklep Joanna a także drogerie, w tym internetowe.

Podsumowując...

Cały system ULTRAPLEX wraz z produktami dodatkowymi, w postaci serum regeneracyjnego, szamponu i odżywki utrwalających bardzo dobrze sprawdziły się na moich włosach. Mija już prawie dwa miesiące od momentu rozpoczęcia kuracji Ultraplex`em, odrosty mam spore, a kolor nadal ładnie utrzymuje się na włosach. Czy są zdrowsze? Po części tak, i nie wnioskuję tego tylko na podstawie użycia aktywatora, lecz w połączeniu z pozostałymi produktami systemu, pozwalającymi dbać o włosy po koloryzacji na poziomie profesjonalnym. Moje włosy nie są szczególnie przesuszone, zniszczone, czy rozdwojone, zawsze dbam o ich dobrą kondycję, po każdym farbowaniu. Ultraplex to niedrogie, łatwo dostępne kosmetyki, które pozwalają kompleksowo dbać o piękno włosów farbowanych, a dodatkowo przepięknie pachną, są przyjemne w użyciu i całkiem wydajne. Warte uwagi i wypróbowania! Ja do nich z pewnością jeszcze wrócę :)

Czy już zdążyliście wypróbować na swoich włosach Ultraplex?
Co stosowaliście - system, czy kosmetyki pielęgnacyjne ( szampon, odżywkę, serum)?
Jak oceniacie ich działanie? Czy też zachwycacie się zapachem?
Miłego wieczoru Wam życzę :*
                                                                               

18 komentarzy:

 1. Nie miałam jeszcze takiego specyfiku. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm, ciekawe :) Marki Joanna nie kupuję często, raczej nie przepadam, dlatego jestem ciekawa czy to tylko chwyt marketingowy, czy ta seria naprawdę sprawdziłby się i u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pracuję w drogerii i kobiety często sięgają po ten system Ultraplex, chyba sama spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe... sama nie wiem czy starczyłoby mi wytrwałości, zeby to wszystko regularnie stosować. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. wow! pierwszy raz spotykam się z tymi kosmetykami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie najbardziej przekonuje do spróbowania chyba ich dostępność :) Ale ogólnie żadnego z plexów jeszcze nie robiłam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio moje włosy nie chcą współpracować, chyba przydałaby im się taka kuracja. I widzę też, że nie jest droga ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. zainteresowała mnnie ta seria, szczególnie regenerator. Muszę go poszukać. moje włosy niestety sa mocno zniszczone ciągłymi zabiegami- rozjaśnianiem, prostowaniem, lokowaniem...

  OdpowiedzUsuń
 9. nie farbuje włosów w domu, ale skusiłabym się na szampon, odżywkę i regenerator, aby odżywić moje suche i zniszczone farbowaniem włosy

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym wypróbować ;) Ciekawe jakby spisałby się ten Zestaw na moich włosach ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Byłam ciekawa jak spisze się ten system.

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie niestety się nie sprawdził :( A naprawdę liczyłam na jakiś fajny efekt wygładzenia i odżywienia. Nie zrobił z włosami nic, czego nie zrobiłaby zwykła odżywka do włosów. Szkoda, bo zestaw nie jest drogi, a że farbuję regularnie, to myślałam, że będę dodawała go do każdego farbowania.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja jeszcze nie stosowałam, ale następnym razem jak będę robiła włoski chyba się skuszę :) PS. Szkoda, że nie pokazałaś swoich :(

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie znamy tych kosmetykow, i jeszcze nie stosowałysmy ich ... ale moze się skusimy :)

  OdpowiedzUsuń
 15. O ile nie przepadam za Joanną, to widzę, że tym razem się postarała. Same dobre opinie zbiera ten zabieg.

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety nie znam tych kosmetyków.

  OdpowiedzUsuń
 17. Byłam bardzo ciekawa tego zestawu, dobrze czytać, że się u Ciebie sprawdził :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Planuję kupić zestaw miniaturek, mimo, że nie mam zamiaru włosów farbować chemicznie czy rozjaśniać :D

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz - jest dla mnie bardzo cenny!
Wielka prośba o NIEDODAWANIE linków do blogów oraz sklepów, spamu czy złośliwych uwag - komentarze te będą od razu usuwane!