czwartek, 12 września 2013

Nail Tek DUO II - czyli jak odzyskałam mocne paznokcie

Witajcie Słoneczka :)
Ze swoimi paznokciami nie miałam nigdy jakichś nadzwyczajnych kłopotów, zawsze mi pięknie rosły, były w dobrej kondycji i mimo iż mam bardzo cienką płytkę, nie łamały się z byle powodu, ale od ponad roku ta sytuacja diametralnie zmieniła się, nie wiem czy to stres, czy brak witamin, czy coś jeszcze zupełnie innego, przyczyniły się do tego, że o długich pazurkach mogłam jedynie pomarzyć...
Irytował mnie ich stan, bo uwielbiam lakiery, uwielbiam ładne, zadbane, długie paznokcie, moje jednak odrastały jedynie za czubek palców, a potem nagle pękały, łamały się, rozdwajały, kruszyły - przerażające!
Wypróbowałam kilka odżywek, niektóre pomagały, jednak działały na krótką metę, aż pewnego razu, a dokładniej ponad 3 miesiące temu, dzięki fachowemu doradztwu Pani Justynki z a.i.Polska zagościł u mnie zestaw Nail Tek DUO II.


Słów kilka od producenta

Nail Tek DUO II - Zestaw odżywek do pielęgnacji paznokci cienkich, miękkich lub rozdwajających się.
Odżywki utwardzające płytkę paznokcia, spajające ze sobą jej warstwy oraz zapobiegające rozdwajaniu. Zalecane do paznokci wymagających intensywnego wzmocnienia.
Zestaw zawiera:
 • Nail Tek Foundation II – odżywka podkładowa - odżywczy lakier podkładowy. Wyrównuje powierzchnię paznokci i zwiększa trwałość manikiuru. Utwardza płytkę paznokcia, spaja ze sobą jej warstwy oraz zapobiega rozdwajaniu.
 • Nail Tek Intensive Therapy II – odżywka ochronna - odżywka intensywnie utwardzająca, spaja ze sobą warstwy płytki paznokcia oraz zapobiega jej rozdwajaniu. Przedłuża trwałość manikiuru, tworząc bezbarwną warstwę ochronną.


Zestawy Nail Tek DUO zostały stworzone z myślą o codziennej pielęgnacji czterech różnych rodzajów paznokci oraz nieskazitelnym manikuirze.
Każdy zestaw Nail Tek DUO zawiera dwie odżywki, które, prócz swej podstawowej funkcji pielęgnacyjnej, pełnią również funkcję profesjonalnych kosmetyków przedłużających trwałość manikiuru.
Z pośród czterech propozycji zastawów DUO Pani Justyna doradziła mi II, choć ja miałam ochotę od razu na DUO XTRA - by moje miękkie pazurki w końcu stały się twarde i mocne jak skała ;)
Jednak to nie tak działa, jak myślałam, nie wszystko dobre dla każdego, był też rozważany zestaw III, ale po długich debatach ostatecznie zdecydowałam się na obecną - czyli DUO II.


Opis według mnie 

Opakowanie
to tekturowe pudełko na którym znajdują się krótkie opisy odżywek, zamieszczony ich pełny skład, a także opisy wszystkich, czterech, zestawów odżywek. Do opakowania dołączona jest ulotka informacyjna zawierająca między innymi sposób stosowania.
Odżywki umieszczone w przezroczystych, szklanych buteleczkach, o pojemności 15 ml każda, zakręcane białymi korkami z niemal identycznymi, długimi pędzelkami.Pędzelki Foundation II oraz Intensive Therapy II są identyczne, na zdjęciu pokazałam jeden z nich bokiem i drugi z przodu - są dosyć długie, odpowiednio szerokie, dzięki czemu nie trzeba często zanurzać je w buteleczce podczas nakładania, wykonane z miękkiego, elastycznego włosia z łatwością nimi posługuje się, bardzo wygodne w aplikacji, ładnie i równomiernie rozprowadzają odżywki.


Odżywka podkładowa Foundation II ma typowo lakierowy zapach, półpłynną konsystencję i biały, mleczny kolor, na paznokciach wygląda bardzo naturalnie, daje delikatny, lekko satynowy i matowy efekt, jest przeznaczona do stosowania bezpośrednio na paznokcie, nigdy na lakier kolorowy.
Odżywek podkładowych zazwyczaj nie stosuje się pojedynczo, tylko pod lakier, ale nie jest to " zabronione "zwłaszcza jeśli podoba Wam się taki efekt na pazurkach, ja ją stosowałam kilka razy solo, na samym początku kuracji, bo świetnie wzmacnia i utwardza płytki, bardziej niżeli odżywka ochronna, a lakieru kolorowego wolałam nie nakładać na te swoje " ogryzki " ;)


Odżywka ochronna Intensive Therapy II jest bezbarwna, ma lejącą się konsystencję, zapach identyczny jak podkładowa, lakierowy, na paznokciach prezentuje się bardzo ładnie, wygląda niczym lakier bezbarwny o wysokim połysku. Ta odżywka ma już więcej możliwości stosowania, można ją stosować w trzech podstawowych wariantach:
 • bezpośrednio na paznokieć samodzielnie, jako lakier bezbarwny, ale codziennie należy dokładać kolejną warstwę odżywki bez zmywania poprzednich warstw, jedynie raz w tygodniu należy zmyć wszystkie warstwy oraz zacząć pielęgnację od początku.
 • bezpośrednio na paznokieć jako lakier podkładowy, w przypadku gdy nagle kończy się odżywka podkładowa Foundation.
 • na lakier kolorowy jako top coat, również należy codziennie dokładać kolejną warstwę odżywki, która wnika w paznokcie poprzez mikroszczeliny  lakieru, a raz w tygodniu należy zmyć cały manikiur i wykonać go od początku.
Ta odżywka musi być nakładana codziennie, dzięki temu daje najlepsze rezultaty, sprawdziłam jej działanie na warstwie pojedynczej, ale nie utwardza tak płytki, jak należy, więc nie przestrzegając zalecanego sposobu stosowania można narazić pazurki na złamania i pęknięcia.


Odżywki świetnie rozprowadzają się, nie spływają na skórki, w błyskawicznym tempie wysychają jak na płytce tak i na lakierze, więc robienie manikiuru z ich użyciem jest prawdziwą przyjemnością. Dodatkowo chronią płytki paznokci przed przebarwieniami od lakierów kolorowych, a odżywka ochronna świetnie sprawdza się jako top coat, przedłuża też żywotność lakierów, nadaje im ładnego połysku.
Odżywki powodują przesuszenie skórek, więc trzeba uważać by nie miały kontaktu z nimi, można dodatkowo przed nakładaniem odżywek zabezpieczyć skórki olejkiem.


Moja opinia

Moje paznokcie są z natury bardzo cienkie, specjalnie zrobiłam zdjęcie z góry ( po prawej ), by Wam je pokazać, mąż mówi że są jak żyletki, w czym zgadzam się z nim całkowicie, czasem niekontrolowanym ruchem lub przez przypadek mocno zadrapuję się, więc muszę uważać, by do tego nie doszło. Prócz tego są też bardzo kruche, elastyczność niby jest, ale przy takiej grubości płytki mi nie raz aż wyginają się w drugą stronę, już o sytuacjach gdy na to są jeszcze bardziej narażone nie wspominając ( mycie naczyń, sprzątanie, kąpiel ) - katastrofa! I rosną bardzo powoli...
Gdyby tego było mało, do " pełnego szczęścia " co jakiś czas rozdwajają się!!! Co tu niby ma się rozdwajać ja się pytam? Sami możecie wyobrazić ich wygląd w tym stanie - stają się miękkie jak papier...
By oszczędzić sobie nerwów obcinałam je króciutko, stosowałam w międzyczasie odżywki, oleje, kompresy z oliwy, kremy oraz inne preparaty wzmacniające, pomagały, owszem, ale na chwilę, a stan ten utrzymuje się już ponad rok...
Poniżej prezentuję postępy wzrostu moich paznokci oraz efekty kuracji od 3 tygodnia po 2,5 miesiącach - kuracja przechodziła genialnie, jedynie paznokieć na palcu serdecznym mi z boku lekko pęknął, więc musiałam go citkę skrócić.


Kurację wzmacniającą Nail Tek`iem DUO II rozpoczęłam na bardzo krótko obciętych paznokciach, początkowo, przez dwa tygodnie, nosiłam jedynie odżywkę podkładowa Foundation II, nie błyszczała się, dawała naturalne wykończenie, a więc moje paznokcie nie przyciągały uwagi, ze względu na okrągły kształt płytki nie lubię malować swoich krótkich pazurków lakierem kolorowym - wyglądają brzydko i wizualnie skracają palce, więc odżywka podkładowa była dla nich idealnym rozwiązaniem - nie uwydatniała i swoje robiła, paznokcie były mocne i odporne na złamania, pęknięcia, rozdwajanie się.
Gdy moje paznokcie już trocha odrosły, w ruch poszła odżywka ochronna Intensive Therapy II nadawała połysku, wzmacniała, utwardzała płytkę, choć zauważyłam że to działanie było delikatniejsze niżeli podkładowej, przez kolejny tydzień codziennie dokładałam po jednej warstwie odżywki.
Po trzecim tygodniu i przez 2,5 miesiąca stosowałam " cały pakiet " ;) Foundation II + 2 warstwy kolorowego lakieru + Intensive Therapy II - raz w tygodniu zmywałam wszystkie warstwy, odsuwałam skórki, delikatnie kształtowałam i nakładałam wszystko od początku - nie obcinałam paznokci i nie spiłowywałam ich ani razu!


Po 3 miesiącach moje paznokcie wyglądały tak, jak na powyższym zdjęciu - marzenie! Tak długich pazurków nie miałam jeszcze nigdy!!!
Nie zdążyłam zmyć lakieru, by je pokazać w całej naturalnej okazałości, jak podczas przenoszenia kanapy ona dosłownie mi " zawisła " na paznokciach... Po tym zdarzeniu na dwóch z nich zagościły pęknięcia, tuż na łączeniu z opuszkami palców, nie chciałam ich ratować na siłę, szkoda było by całego zajścia, obcięłam wszystkie.
Nail Tek DUO II wedle wskazówek producenta należy stosować do momentu zauważalnej poprawy kondycji paznokci, co jest uwarunkowane indywidualnie, ale minimalny okres stosowania wynosi  3 - 4 miesiące, natomiast w przypadku bardzo cienkich paznokci, takich ja moje, zaleca się stosować odżywkę aż do momentu odrośnięcia nowej, mocniejszej płytki, co trwa, mniej więcej, od  3 do 6 miesięcy.
3 miesiące za mną, teraz zapuszczam paznokcie od początku, pewnie potrzebują więcej czasu na wzmocnienie, ale i tak jestem zadziwiona i bardzo zadowolona z mega skutecznego działania tego duetu, teraz jednak zauważyłam, że moje pazurki zaczęły rosnąć szybciej, czego wcześniej nie odnotowałam - to bardzo pozytywna zmiana, tym bardziej że chce jak najszybciej mieć znów piękne i długie pazurki :)


Cena - 45,00 zł / 2x15 ml

Ocena - 5/5

Dostępność - Hebe, Sephora, Douglas, sklepy internetowe, w tym Merlin

Podsumowanie 

Na tej kuracji pokładałam nadzieje, ale nie zdawałam nawet sobie sprawy, że aż na tyle mnie usatysfakcjonuje, efekty, które możecie zobaczyć i o których możecie przeczytać wyżej, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły! Uwielbiam swoje paznokcie w, co najmniej, średniej długości, a zestaw Nail Tek DUO II zaoferował mi znacznie więcej - paznokcie o takiej długości, o której nawet nie marzyłam :)
W końcu mogłam swobodnie wykonywać wszystkie domowe czynności bez obaw, że " pazurek mi pęknie ", rozdwoi się, czy złamie... dzięki odżywkom zapomniałam o tym!
Moje paznokcie " przeżyły " wiele na prawdę okropnych sytuacji, w których za zwyczaj łamały się jak zapałki i pękały na potęgę, a teraz wychodziły z tych sytuacji bez szwanku, aż do tego feralnego zdarzenia, czy raczej zderzenia, z kanapą ;)
Ale jestem przekonana, że już wkrótce znów zacznę Wam pokazywać lakiery na swoich paznokciach ;)
Bardzo, bardzo polecam ten zestaw, wiem że u każdej z nas sprawdza się i działa inaczej, ale jeśli poradził sobie z moimi cieniutkimi, " papierowymi " paznokciami, to jest godny polecenia, bez dwóch zdań!

A może Wy już stosowaliście odżywki Nail Tek`a, może wypróbowaliście któryś z zestawów?
Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami?
Jesteście zadowoleni z kuracji?
Miłego wieczoru Słonka, buziaki ;*

94 komentarze:

 1. Wow, rzeczywiście kuracja super podziałała na Twoje pazurki! :) Ja jestem właśnie na etapie kurowania moich - stosuję MicroCell 2000 i też jestem niesamowicie zadowolona, pierwszy raz w życiu moje paznokcie nie są ścięte na zero i pierwszy raz w życiu wytrzymały kilka dni bez malowania, bo wcześniej musiałam je stale malować, bo bez lakieru od razu się rozdwajały...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Kasiu, jestem bardzo zadowolona z tego DUO - rewelacyjny zestaw!
   O Twoich sukcesach pazurkowych czytałam na fb, świetna musi być ta odżywka, Marti też bardzo podpasowała, piękne paznokcie sobie wyhodowała ;)

   Usuń
 2. Wspaniałe! Też muszę sobie zafundować!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam Joanko, a nie pożałujesz ;) Ja tak mocnych pazurków jeszcze nigdy nie miałam!

   Usuń
 3. Jak dla mnie jest to najlepsza odżywka na świecie!! :) tylko ona działa na moje paznokcie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam zdanie, ze wszystkich, które miałam przyjemność stosować to DUO jest najlepsze!
   Zresztą efekty widać naocznie ;)

   Usuń
 4. faktycznie, różnica jest ogromna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja póki co trzymam się olejowania płytki i pod ewentualny lakier nakładam właśnie Foundation II

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie olejowanie nie skutkuje Mariolko, uelastycznia, trocha wzmacnia, ale w takim stanie moich pazurków nie ratuje, ani nie zapobiega łamaniu się, mam strasznie cieniutkie płytki.

   Usuń
 6. Chętnie zakupię tą odżywkę jak mi się moja skończy. Efekt niesamowity!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dociu, polecam bardzo, świetny zestaw i odżywki są bardzo wydajne ;)

   Usuń
 7. Ta marka jeszcze u mnie nie gościła. Uwielbiam ORLY, ale jak tylko mi się skończą (ale mam sporo), to dla odmiany wypróbuję, pazurki to ważna sprawa, a moje ciągle jeszcze potrzebują dobrej opieki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A u mnie Orly jeszcze nie gościło Martuś, lakiery ich mnie kuszą, jednak odżywki Nail Tek nie zamienię na inne ;) U mnie działają bez zarzutu, efekty są świetne i bardzo trwałe ;)

   Usuń
 8. Słyszałam właśnie że Nail Tek jest całkiem niezły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest fantastyczny! U mnie sprawdziła się, jak widać, genialnie ;)

   Usuń
 9. U mnie też dzisiaj o paznokciach :)
  Nail Teka nie używałam, ale jest wychwalany pod niebiosa przez blogerki :) Może się skuszę, jak będę miała większe problemy z pazurkami.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy nie miałam problemu z moimi paznokciami, zawsze były, gdube, mocne, odporne na wszystko (a uprawiałam sporty ekstremalne) i zawsze byłam z nich dumna. NIeco ponad rok temu w mgnieniu oka zaczęły się łamać, rozdwajać i pękać. Wystarczyło, że źle złapałam klamkę od drzwi i bum, paznokcie złamane.
  Próbowałam mnóstwo odżywek i nic. Aż kilka miesięcy temu sięgnęłam po Nail Tek Foundation II. Nie byłam to końca sumienna w używaniu jej, dlatego proces odnowy paznokci jeszcze u mnie trwa. Niebawem napiszę u siebie recenzję o tym produkcie i coś czuję, że będzie bardzo podobna do Twojej :) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam to samo sunshineNasko! Czego się nie dotknęłam, to pazurki pękały i łamały się lub wyginały ( a to już był koniec ) teraz mam świetne, mocne pazurki dzięki Nail Tek DUO :)

   Usuń
 11. ja też jestem zadowolona z tego duo:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ciesze się bardzo, że możesz doceniać jego efekty tak samo jak ja ;)

   Usuń
 12. wow, ale piękne paznokcie udało Ci się wyhodować! gratuluję tak rewelacyjnych efektów kuracji :)

  OdpowiedzUsuń
 13. piękne pazurki wyhodowałaś! gdybym nie kochała mocno mojego MicroCellka, to już bym biegła po NailTeka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aj tak Marti, Twój również świetnie się spisał - pazurki masz prześliczne! :)

   Usuń
 14. Faktycznie, niesamowity efekt. Cena spora, ale ma się pewność, że są skuteczne, więc faktycznie rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ze względu na wydajność i efekty, które kuracja zapewnia warto w nią zainwestować alicjamagdalena, bez dwóch zdań :)

   Usuń
 15. Imponujące efekty! Kiedy szukałam odżywki na paznokcie, trafiłam właśnie na Nail Tek, ale ostatecznie zdecydowałam się na tańszy produkt, serum Lovely. Moje znajome jednak bardzo go sobie chwalą i wiem, że jeśli kiedyś będę potrzebowała "bomby" odżywczej, to sięgnę własnie po niego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi odżywka Lovely nic a nic nie zadziałała, trocha pomógł Bell a Nail Tek w pełni uszczęśliwił ;)

   Usuń
 16. A u mnie niestety to nie działa:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to szkoda, ale już tak mamy jednym z nas pomaga innym nic nie działa ;)

   Usuń
 17. pieknie Ci pazurki urosły, tylko pozazdroscic :)

  OdpowiedzUsuń
 18. To duo uratowało moje paznokcie kilka lat temu. Teraz pozostaje wierna odżywce, a top coat zmieniłam na Seche Vite :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To świetnie Fraise, też jestem bardzo zadowolona, SV u mnie działa także fajnie, ale niektóre lakiery jednak ściąga, muszę poszukać innego top coat`a który nie będzie miał tej przypadłości :)

   Usuń
 19. Rzeczywiście genialne efekty uzyskałaś :)
  Ja również bardzo lubiłam Nail Teka II, na początku stosowania miałam równie spektakularne efekty :) Niestety niedawno, po ponad 2 latach stosowania moja paznokcie się na nią uodporniły i musiałam szukać czegoś nowego. Pomogła mi odżywka Herome Extra Strong :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A no, to z reguły zawsze tak jest M. że po pewnym czasie przyzwyczajamy się i już efekty nie są tak spektakularne ;)

   Usuń
 20. Jakiś czas temu starałam się dostać ten zestaw, ale nie udało mi się, więc ostatecznie chwyciłam jakiś utwardzacz od Sally Hansen. Ale myślałam właśnie nad zakupem zestawu DUO II

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam bardzo Katalinko, działanie jest bardzo skuteczne, co zresztą widać po moich pazurkach ;)

   Usuń
 21. Muszę poszukać i zakupić. Sporo odzywek stosowałam ale nie zawsze udawało się uzyskać konkretny efek, a jeśli już się udało to na chwilę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam tak samo, wiele stosowałam odżywek, ale żadna nie zapewniła tak spektakularnych efektów jak DUO II ;)

   Usuń
 22. Tych odżywek jeszcze nie stosowałam. Na szczęście moje paznokcie nigdy nie sprawiały mi większych problemów - jeśli tak, to powodem najczęściej był brak witamin i dobre suplementy załatwiały sprawę :)

  OdpowiedzUsuń
 23. WoooooWik wspaniały efekt..nigdy nie miałam tej kuracji - widzę że dużo straciłam..mam paskudne, ochydne ogryzki :( strasznie się łamią i wogólee...ech szkoda gadać :) muszę zainwestować - próbowałam z tą eveline - ale bolą mnie po niej opuszki :( podobno tak się zdarza..:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na Eveline nie skusiłam się po recenzjach jakie przeczytałam wolałam nie ryzykować, a Nail Tek załatwił sprawę genialnie, no i nie jest drogi jak na taką pojemność i wydajność, efekty widać gołym okiem ;)

   Usuń
 24. duet widzę udany a Twoje pazurki teraz robią wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Sauria, starałam się, a odżywki mi w tym bardzo pomogły :)

   Usuń
 25. Nie miałam jeszcze niczego z Nail/Teka. Słyszałam tak różne opinie na temat tych odżywek, że nigdy się nie skusiłam na ich zakup. Ale teraz po twoim poście chętnie bym spróbowała...
  Moje paznokcie rosną dosyć szybko, nie roy
  zdwajają się jakoś bardzo, natomiast mam problem z podłużnymi bruzdami, które zwłaszcza na paznokciach kciuków są dosyć spore...
  Nic mi na te bruzdy nie pomaga...
  Buziaczki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też Justynko to miałam jakiś czas temu, ale ostatnio gdzieś mi zanikły, na szczęście :)

   Usuń
 26. Pięknie Ci pazurki urosły. Nigdy jeszcze niczego Nail Tek nie miałam, ale widzę , że warto wypróbować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj warto, warto Kochana, ja już z kilkoma produktami miałam kontakt i za każdym razem uważam że są mega udane ;)

   Usuń
 27. przydałby się taki ratunek moim paznokciom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam Sandy, będziesz zadowolona, jak już moim pazurkom pomogły, to z pewnością uważam je za bardzo skuteczny Duet ;)

   Usuń
 28. Ja mam ogromny problem z paznokciami. Są bardzo słabe. Dzięki za ten wpis, na pewno wypróbuje ten specyfik na moich paznokietkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam to samo, widać na zdjęciach ich " grubość" a dodatkowo są strasznie łamliwe i kruche, Duo ten problem zniwelowało, ale byłam bardzo konsekwentna w stosowaniu i z kazdym tygodniem efekty stawały się coraz lepsze ;)

   Usuń
 29. O i tu mnie dawno nie było :) Świetna zmiana design'u.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Paczaj ko, już się stęskniłam za Tobą ;)

   Usuń
 30. Nie miałam jeszcze ale chętnie zakupię. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wypróbujesz, daj znać Dociu jak się u Ciebie sprawdza ;)

   Usuń
 31. Swietny efekt , warty ceny :) Ja czekam az moje paznokcie zaczna strajkować ze względu na ciagłe malowanie i brak odżywienia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie tak frambueso ;) Moje nawet tego malowania za wiele nie zaznały, bo ciągle były w takim stanie, że nie było nawet co malować ;) Na szczęście to się zmieniło ;)

   Usuń
 32. ja zapuszczałam paznokcie na odżywkę Eveline teraz znów mam od dłuższego czasu krótkie plus zaczynam je obgryzać i są jakieś takie miękkie więc muszę powrócić do zapuszczania o tych odżywkach nie słyszałam ale efekt super :) dobrze że są dostępne w Hebe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze jej nie stosowałam, ale Duo Nail Teka polecam ;)

   Usuń
 33. Słyszałam o tej odżywce. Ja natomiast używam innych zestawów. Uwielbiam olejek z barbrapro :) !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na moje paznokcie olejki czemuś nie działają jak należy, niby jest ok, fajne, nawilżone, elastyczne, lecz z płytką takiej grubości jak moja, nie dawało się zapuścić pazurków, tylko mi urosną, a już łamały się...

   Usuń
 34. Mam te odżywki i też bardzo mi pasują, tylko ja nie zapuszczam takich pięknych paznokci jak Ty, bo po prostu źle mi się z długimi pracuje. Ale jakiś czas temu miałam straszny problem nawet z krótkimi. Pomogło! Też polecam
  Buziaczki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi na szczeście w pracy nie przeszkadzają, uwielbiam swoje dłonie z długimi paznokciami, gdy są krótkie, są brzydkie ;)

   Usuń
 35. Nie używam odżywek do paznokci, boję się formaldehydu. Mam zdrowe i mocne paznokcie więc nie chcę zrobić sobie krzywdy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, Alicjo, tylko pozazdrościć ;) Pozytywnie oczywiście ;)

   Usuń
 36. Oj jak skończą mi się odżywki z Evelina zapoluję na ten duet ;)

  OdpowiedzUsuń
 37. O wow faktycznie piękne paznokcie masz. Mi się marzy Nail Tek III bo ja mam z natury suche i twarde paznokcie, przez to często się kruszą, szczególnie w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że kiedyś mi się uda kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Muszę sobie to cudo kupić, odżywka z essence 8w1 zamiast pomóc zaszkodziła

  OdpowiedzUsuń
 39. New nails, lakiery hybrydowe. Nie znalazłem jak dotychczas lakierów, które miałyby lepszy wpływ na moje paznokcie. Nie sądziłam, że przyjdzie moment, kiedy będę mogła malować paznokcie raz na 2 miesiące, a właśnie tak teraz jest. Kocham hybrydy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 40. Znam i polecam. Używam te odżywki od dawna jak jeszcze nie były dostępne na rynku polskim, przywoziła mi je ciocia z USA. Są rewelacyjne, bardzo skuteczne i cena też jest OK. Kupiłam dzisiaj odżywkę w promocji w Super Pharmie za 15,99 zł

  OdpowiedzUsuń
 41. Świetnie odbudowuje paznokcie, polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Ja tez stosuje ta odzywke od tygodnia. Kupilam Nail Tek 4. Zastanawia mnie to co napisalas, ze chcialas 4 ale doradzono ci 2. Wiem, ze bylo to juz dawno ale...

  OdpowiedzUsuń
 43. Bede bardzo wdzieczna jak napiszesz dlaczego zaproponowano ci II a nie IV.Z opisu producenta IV wyglada bardziej zachecajaco dla moich paznokci.

  OdpowiedzUsuń
 44. Ja tez stosuje ta odzywke od tygodnia. Kupilam Nail Tek 4. Zastanawia mnie to co napisalas, ze chcialas 4 ale doradzono ci 2. Wiem, ze bylo to juz dawno ale...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magdo, ponieważ 4 okazałaby się zbyt mocna w działaniu ( na co składają si składniki ) dla moich cienkich i słabych paznokci. Każda odżywka ma swoje zalecenia i przeciwwskazania.

   Usuń
 45. Ok to zobaczymy jak bedzie u mnie. Ja mam cienkie paznokcie jak papier, ostre jak zyletki, slabe okrutnie, pekajace i nie wiem co jeszcze. Wydawalo mi sie ze 4-ka bedzie lepsza. Fakt jest taki ze Xtra nie nalezy stosowac dluzej niz 4 tygodnie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz - jest dla mnie bardzo cenny!
Wielka prośba o NIEDODAWANIE linków do blogów oraz sklepów, spamu czy złośliwych uwag - komentarze te będą od razu usuwane!