czwartek, 19 stycznia 2017

Nowa filozofia piękna " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart ♥ Bo piękno to styl życia!

Witajcie Słoneczka :)
O zdrowym odżywianiu i aktywnym trybie życia mówi się nie od dziś, wszyscy doskonale wiemy, że niosą za sobą ogrom korzyści. Mam jednak takie wrażenie, że ostatnio ten temat przybrał wręcz punkt kulminacyjny, aczkolwiek trudno się temu dziwić... Prowadzimy nadzwyczaj aktywny tryb życia, ogrania nas wszechobecny stres, brak czasu " na przyjemności ", a nawet na zdrowy sen! Dodajmy do tego modyfikowaną żywność, " pyszności " pełne chemicznych "dosmaczaczy "... Nie tylko nasza uroda, ale i zdrowie na tym cierpią! Najwyższy czas coś z tym zrobić, wprowadzając pozytywne zmiany, wraz z właściwą pielęgnacją, zadbamy o swój piękny wygląd " od wewnątrz ". Jesteście gotowe rozbłysnąć pełnym blaskiem i wydobyć swoje prawdziwe piękno? To banalnie proste!

Nowa filozofia piękna " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart - bo piękno to styl życia!
Nowa filozofia piękna " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart - bo piękno to styl życia!
Ostatnio w moje ręce trafiły książka Jolene Hart "Eat Pretty. Jedz i bądź piękna" wraz z osobistym kalendarzem wydawnictwa Znak. Szczerze mówiąc nie przepadam za poradnikami, mówiącymi " co i jak " mamy robić, sceptycznie podchodzę do rad, które często nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. Jednak przeglądając Eat Pretty. Jedz i bądź piękna strona po stronie wciągnęłam się... To nie jest typowy poradnik, lecz zbiór cennych informacji oraz wiedzy opartych na badaniach naukowych. Nowa filozofia głosi, że źródło piękna dzisiaj i w przyszłości znajduje się na talerzu. Ja jestem tą lekturą zachwycona!

Nowa filozofia piękna " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart - bo piękno to styl życia!
Nowa filozofia piękna " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart - bo piękno to styl życia!
 Jeśli Ty też chcesz zadbać o swoją urodę, zdrowie, dobre samopoczucie oraz harmonie ciała i ducha, ta książka jest dla Ciebie! Jeśli zmagasz się z problemami skórnymi, walczysz z trądzikiem, wypadającymi włosami, kruchymi paznokciami - Eat Pretty. Jedz i bądź piękna jest dla Ciebie! I w końcu, jeśli czujesz się nie do końca tak dobrze jakbyś chciała, masz rozbuchane hormony i kłopoty ze snem - ta książka też jest dla Ciebie! " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart jest dla każdej z nas, bowiem znajdziemy tu wiele kulinarnych inspiracji, żywieniowych ( i kosmetycznych ) ciekawostek i niepodważalnych faktów o tym, że prawdziwe piękno drzemie w każdej z nas, wystarczy go wydobyć :) Zresztą same zobaczycie!

Słów kilka o autorce 

JOLENE HART ( CHC, AADP ) jest coachem z certyfikatem Instytutu Zrównoważonego Żywienia, byłą redaktor działu urody w czasopismach krajowych i międzynarodowych oraz założycielką pionierskiego gabinetu coachingu dla zdrowia i urody Beauty Is Wellness. Po rozwiązaniu wieloletnich problemów z cera poprzez zmianę diety i stylu życia zaczęła uczyć kobiety, jak wykorzystać drzemiąca w nich moc do zmiany własnego samopoczucia oraz wyglądu poprzez drobne, ale znaczące zmiany w diecie i stosunku do siebie.
Stosując upiększające odżywianie w praktyce, gotuje, piecze, robi przetwory i miksuje w swojej kuchni w Filadelfii, gdzie mieszka z mężem oraz synem. Jolene Hart na swoim własnym przykładzie udowadnia, że prawdziwe piękno drzemie w każdej z nas. By zapomnieć o wahaniach wagi, przesuszonej skórze, trądziku czy niedoskonałościach i rozbłysnąć pełnym blaskiem potrzebujesz tylko zdrowego, naturalnego pożywienia.

Nowa filozofia piękna " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart - bo piękno to styl życia!
Zacznę od tego, że książka Eat Pretty. Jedz i bądź piękna jest podana w piękny, jak sama nazwa wskazuje, sposób. Grafika, dbałość o każdy szczegół, notatki, ciekawostki są wyraźnie zaznaczone, co z kolei bardzo ułatwia odbiór oraz " wyszukiwanie " gdy zajdzie taka potrzeba. Ot chociażby tabelka " Upiększających składników odżywczych " - podzielona na trzy sekcje w których znajdują się nazwy składników ( witaminy, minerały ... ), opis korzyści dla urody oraz źródło, dzięki któremu wzbogacimy swój posiłek w dany " upiększający produkt ". To samo dotyczy samych produktów, każdy z nich jest opisany w taki sposób, aby nie umknęła nam informacja o jego głównych zaletach, oraz dobroczynnych właściwościach zarówno dla urody i zdrowia. Nie zabrakło też ciekawostek, o których nigdy wcześniej nie słyszałam, szczerze mówiąc :) Ot na przykład taki czosnek, wiecie że uwalnia cenne związki, odpowiadające za właściwości antybakteryjne, odtruwające i odmładzające, dopiero po 15 minutach od siekania czy zmiażdżenia? Dopiero po tym czasie warto go spożywać, czerpiąc maksymalne korzyści z jego mocy :) Z kolei dzienna porcja kiszonego ogórka bądź kapusty - to recepta na dobre zdrowie i trawienie!

Nowa filozofia piękna " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart - bo piękno to styl życia!
Autorka jest wegetarianką, więc nie znajdziemy w książce informacji o dobroczynnych właściwościach mięsa, ale produktów pochodzenia zwierzęcego ( jajka, masło, pyłek pszczeli, miód... ) już tak. Co ciekawe, Autorka wcale nie próbuje zmienić nastawienia ani upodobań " mięsożerców ", osób lubiących przetwory mleczne oraz zajadających się produktami glutenowymi, których sama nie spożywa z powodu alergii. Jak pisze, każdy człowiek potrzebuje innych składników odżywczych, innych pokarmów aby czuć się dobrze i równie fantastycznie wyglądać. Jednocześnie zachęca do wyboru produktów naturalnych, " nieszpikowanych " chemią czy hormonami, nie zawierających GMO oraz inne substancje szkodliwe dla naszego organizmu. Dbając o " piękno " swojego talerza z Eat Pretty. Jedz i bądź piękna, musimy pamiętać, że " jedzenie jest lekarstwem i sposobem na piękno każdego dnia! " Nie ilość, lecz najwyższa jakość i świeżość się liczy!

Jolene Hart Eat Pretty. Jedz i bądź piękna - Nowa filozofia piękna
Jolene Hart Eat Pretty. Jedz i bądź piękna - Nowa filozofia piękna
Książka " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " bazuje na mądrości Wschodu, badaniach naukowych oraz prywatnym doświadczeniu autorki w połączeniu z wiedzą zdobytą podczas pracy z klientami jako certyfikowany doradca zdrowotny. Według wschodniej mądrości każda pora roku jest związana z dwoma bądź trzema organami naszego ciała, o które, w danym okresie, szczególnie trzeba się zatroszczyć. A wtem znajdziemy w książce rozdział " Cztery pory Eat Pretty " w którym znajduje się spis 85 składników wspomagających organy oraz nasze piękno od wewnątrz. W książce Autorka prezentuje szeroką gamę łatwo dostępnych produktów, spożywanie których korzystnie działa na nasz organizm, znacząco poprawia wygląd, samopoczucie i... figurę. Udowadnia, że dzięki naturalnemu, świeżemu, najmniej przetworzonemu jedzeniu, aktywności fizycznej, wcale nie opartej na wyczynach i zamęczaniu siebie godzinnymi treningami, odpoczynkowi i zdrowemu snu jesteśmy w stanie osiągnąć " lepszą wersje samej siebie ".

Jolene Hart Eat Pretty. Jedz i bądź piękna - Nowa filozofia piękna
Jolene Hart Eat Pretty. Jedz i bądź piękna - Nowa filozofia piękna
Z książki dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy, które powoli wdrążam w swoją codzienność, w swoje życie, między innymi tego, iż umiejętnie łączenie różnorodnych produktów ( w tym ze zdrowymi tłuszczami ) pozwala czerpać dodatkowe korzyści. Zielona herbata, na przykład, ma znacznie więcej cennych walorów zdrowotnych i upiększających gdy jest pita z cytryną. Z kolei większość cennych witamin z warzyw przyswaja się dopiero po zjedzeniu ich z odrobiną oliwy z oliwek. A szpinak? Jest mega pyszny i zdrowy, ale dopiero w połączeniu z truskawkami tworzy prawdziwą " bombę witaminową ", bowiem ta dwójka świetnie się uzupełnia łącząc swoje " siły "dla naszego dobra, zdrowia i urody :)  Eat Pretty. Jedz i bądź piękna tak naprawdę jest niezwykle przydatną książką, bowiem nie tylko ujawnia wiele nowych informacji opartych na badaniach z zakresu medycyny i dermatologii, ale też pogłębia wiedzę o dobrze już znanych nam ( ale jakże często niedocenianych ) produktach.

Jolene Hart Eat Pretty. Jedz i bądź piękna - Nowa filozofia piękna
Eat Pretty. Jedz i bądź piękna jest niczym encyklopedia zdrowia i piękna, którą możesz wertować każdego dnia, poszukując ratunku, inspiracji, szukając informacji o interesującym cie składnikach bądź wprowadzając nowe, zdrowe nawyki. Ale najważniejsze jest to, że ta książka w ewidentny sposób przyczynia się do poprawy naszego zdrowia, urody i jakości życia - wystarczy po nią sięgnąć i krok po kroku dążyć do perfekcji. Dzięki " pięknemu jedzeniu " pożegnasz uporczywy trądzik, alergię, przesuszenie skóry, pozbędziesz się nadmiernych kilogramów, ułatwisz sobie zasypianie i poprawisz jakość snu oraz samopoczucie, a nawet wzmocnisz swoje przekonanie o własnej wartości. Teraz bardziej niż kiedykolwiek zwracam uwagę na to, jakie produkty lądują w moim koszyku zakupowym, co łączę na talerzu ( w " osobistym kalendarzu " jest nawet ściąga jak to robić ), ile razy przeżuwam każdy kęs ( zaleca się 20-30 razy ) i wiele, wiele innego. Woda z cytryną " na dzień dobry " jest moją codziennością, ale szklanka wody przed każdym posiłkiem pojawiła się po przeczytaniu książki - jak myślisz czuję różnicę z tej zmiany? Znaczącą! A to tylko szklanka wody! Zapełniłam swoje szafki kuchenne kaszą, soczewicą, oliwą z oliwek i wieloma innymi " pięknymi niezbędnikami ", wiem że przyzwyczajeń nie łatwo się pozbyć, ale, jak namawia Autorka, krok po kroku osiągniemy wszystko! Wystarczy tylko chcieć zmienić swoje przyzwyczajenia na lepsze, wydobyć swój blask, urodę i energię w 100%!

Nowa filozofia piękna " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart - Twój osobisty kalendarz piękna
Teraz wiem jak zapanować nad hormonami, jak wzmocnić wątrobę, poprawić trawienie i przygotować się do relaksującego snu, który jest bezcennym kosmetykiem młodości. Ćwiczenia tez zyskają na jakości, jak się okazuje, ostatnie badania udowodniły, że najlepszy czas ćwiczeń mieści się w granicach 30 minut, a co najważniejsze, nie musisz robić nic na siłę! Próbuj, upiększaj, poprawiaj jakość swojego jedzenia sięgając po pełnowartościowe, najwyższej jakości produkty ekologiczne. Masz ochotę odpocząć - zrób to, masz ochotę na słodkości - proszę bardzo, ale wybierając te " zdrowe " ( przepisy w książce też są ). Lubisz mięso, makaron czy nabiał, a twój organizm dobrze na nie reaguje - nie wyrzekaj się ich, po prostu skomponuj zdrowy talerz dodając " piękne składniki " z Eat Pretty. Jedz i bądź piękna i ciesz się nie tylko smakiem, ale i swoim wyglądem! Mamy tu wiedzę, wiele cennych rad, mamy prawo wyboru i dużo informacji przyczyniającej się do poprawy styly i jakości życia. A zmotywuje i ułatwi to zadanie " Twój osobisty kalendarz piękna " - druga książka Eat Pretty. Jedz i bądź piękna którą po części tworzysz sama, wypełniając swoimi notatkami, przemyśleniami, postanowieniami :)

Nowa filozofia piękna " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart - Twój osobisty kalendarz piękna
Nowa filozofia piękna " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart - Twój osobisty kalendarz piękna
"Twój osobisty kalendarz piękna" jest utrzymany w podobnej stylistyce graficznej, z tą różnicą, iż w bardziej wiosennych, pastelowych kolorach :) W kalendarzu znajdziemy spis " Pięknych składników od A do Z ", jak również " wrogów wdzięku ", których warto się wystrzegać. Nie zabrakło też grafiki zapełnienia " talerza Eat Pretty " aby każdy posiłek niósł maksymalne korzyści dla ciała i urody. W dalszej części są listy zakupowe oraz dużo miejsca, gdzie możemy zapisywać ciekawe przepisy do wypróbowania, a także wpisywać swoje postępy i osiągnięcia w drodze do zdrowego stylu życia. I wiele ciekawych rubryczek, dających do myślenia, a nawet podbudowujące samoocenę :) Kalendarz jest fajnym dodatkiem do książki i kolejnym źródłem informacji oraz wskazówek przydatnych na każdy dzień tygodnia i o każdej porze roku. Podejmując się wyzwań i odhaczając kolejne rubryczki można poczuć się naprawdę lepiej :) Właśnie popijam gorącą herbatę ze świeżego imbiru z sokiem cytryny, czuję taki przypływ energii i pobudzenia jak po kawie, a dodatkowo wiem, że wspieram gospodarkę hormonalną, powstrzymuję proces starzenia i zapobiegam stanom zapalnym w organizmie... z każdym łykiem :) Bezcenne!

Nowa filozofia piękna " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart - Twój osobisty kalendarz piękna
Nowa filozofia piękna " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart - Twój osobisty kalendarz piękna
Książka do kupienia w księgarni internetowej Znak - tylko teraz "EAT PRETTY" -35% taniej!

Co sądzicie o książce i " osobistym kalendarzu " " Eat Pretty. Jedz i bądź piękna " Jolene Hart?
Jak dbacie o swoją urodę - poprzez jedzenie, ćwiczenia, kosmetyki, czy kompleksowe działania?
Czy stosujecie w swojej diecie zielone koktajle, kasze, zieleninę, owoce i warzywa?
Miłego wieczoru Wam życzę :*
                                                                                                                            

32 komentarze:

 1. Mam na tą książkę i kalendarz wielką ochotę. Ale właśnie wahałam się bo jakby mi znów ktoś wyskoczył z demonizowaniem glutenu to normalnie bym ją spaliła. Mam już alergię na osoby, które wmawiają sobie nietolerancję na gluten po jednych rozpowszechnionych badaniach, które ostatecznie okazały się niepotwierdzone. To samo z laktozą i mlekiem :) Jeśli autorka ma takie nastawienie jak piszesz to na bank sprawię sobie te lekturki :) Co prawda obecnie nie wszystko mogę jeść, ale to tylko przejściowy okres.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaczusiu, ja też nie jestem na diecie antyglutenowej, uwielbiam chleb i kasze, różnego rodzaju, a także mięso i nabiał, szczególnie kwaśne rodzaje, które mi służą. Autorka wyznaje, ze dla niej liczą się bezglutenowe i bezmięsne dania, ale nie wmawia czytelnikom swoich racji. Wręcz odwrotnie, proponuje nie rezygnować z produktów, które lubimy ( i które nam służą ) tylko zajadać je w dobrym podaniu ( czyli unikając smażenia na głębokim oleju, mocnego grillowania i t.p. ) Także spoko, nawet " popełnienie grzeszków " jest spoko, jeśli organizm tego potrzebuje " tu i teraz " :)

   Usuń
 2. Uwielbiam takie publikacje! :)
  Idealna dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak pomyślałam, ze może Ci się przydać w twojej walce z trądzikiem, Autorka też to przeszła, więc opisuje ze swojej perspektywy wszystkie " za i przeciw " :)

   Usuń
 3. oj przydałaby mi się taka książka, w sumie to muszę zmienić swoje nawyki żywieniowe...

  JustynaPolskaFashion&MakeupArtist

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie będziesz zadowolona Justyno :)

   Usuń
 4. Czytałam ją po angielsku i w sumie nie jestem zgodna z książką w 100%, ale to dobry zaczątek, aby zmieniać swoją dietę. Mam dużą ochotę zakupić kalendarz i czekam na kolejną książkę, którą ta pani wydała w wersji polskiej, bo z tego co pamiętam, wydała również książkę z przepisami - więc spodziewam się, że sporo z tych przepisów mogłabym znaleźć coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak Emilia, ja też w ten sposób ją postrzegam, zresztą nie nie jestem wegetarianką, ani uczuleniowcem na laktozę czy gluten. Ale cenne rady, informacje i tabele składników pomagają uporządkować talerz i podjąć się zdrowych nawyków w każdej strefie życia, ni tylko tej żywieniowej :)

   Usuń
 5. Przyznam, że oba wydawnictwa bardzo mnie zaciekawiły :) Zwłaszcza że sama także jestem wegetarianką :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ksiazka bardzo ciekawa, ale dla mnie to za bardzo nic nowego, bo wiele z tych rad, ktore ona zawiera stosuje juz od lat. Bo tak mawiala mi mama i babcia, ze tylko swieze, zdrowe produkty dodadza nam zdrowia i urody, tak samo jak woda wypita przed posilkiem. Pamietam nawet taka makatke wyhaftowana przez babcie, ze "swieza woda zdrowia doda", ktora wisiala u niej na scianie i zawsze pilismy zwykla swieza wode.Tak bylo dawniej, skromnie, ale ZDROWO i ROZSADNIE...nie to co jest np. teraz w sklepach na polkach....kolorowe sztuczne napoje,coca cola lub pepsi. Jak to dobrze, ze ich nie lubie i wole zawsze wypic szklanke wody niz brazowe gazowane swinstwo, bo wiedzialam od dawna, ze maja jakas tam tajemnicza recepture,. Dzis wiadomo juz jaka? Bardzo, ale to bardzo niezdrowa!!
  Mimo wszystko po ksiazke siegne, bo bardzo mnie nia zainteresowalas, wiedzy o zdrowym trybie zycia nigdy nie za wiele. Kupie i chetnie przeczytam, a o ciekawostach napisze...Dziekuje za jej przedstawienie i serdecznie Cie pozdrawiam, droga Taniko:-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Elisabeth, zdrowe nawyki, takie jak jedzenie naturalnej, najmniej przetworzonej żywności czy świeżych, sezonowych owoców i warzyw wynosi się z domu, to wiadomo nie od dziś. Teraz jednak czasy się zmieniły, owoce i warzywa można kupić przez cały rok, tyle że odbiegają jakością od tych zebranych w sezonie. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że piękny pomidor czy chrupiący ogórek tak naprawdę w zimie jet niemal bezwartościowy pod względem witamin i minerałów, a może wręcz szkodliwy, bo swoje " piękno " zawdzięcza konserwantom, pestycydom i innym chemikaliom... Lepiej wybrać mniej " atrakcyjną " marchew, buraka, ziemniaka i cieszyć się smakiem " sezonowego warzywa " czerpiąc korzyści odżywcze.
   W tej książce jest opisano wiele składników pod względem korzyści dla urody i zdrowia, a nawet jak odziałują na nasz system trawienny, DNA, samopoczucie...
   Są też takie produkty, których dotychczas nigdy nie próbowałam, i takie, które celowo omijałam w obawie przed " nieznanym " - teraz nabrałam ochoty to spróbować, poeksperymentować w kuchni, poznać nowe smaki :)
   Niektóre rady, zawarte w tej książce również stosuję od lat, ale przyznam, że też wiele nowego się dowiedziałam. Nie wprowadzę wszystkiego, bo różnie sie przyzwyczajeniami smakowymi od Autorki, nie jestem też wegetarianką, ani uczuleniowcem, więc nie zrezygnuje z mięsa, nabiału, pełnoziarnistego chleba, ryżu czy makaronu, ale wzbogacę posiłki produktami, mającymi ewidentny wpływ na lepsze przyswajanie, trawienie i t.p. Warzywa, owoce, ziarna, kasze, zioła, orzechy - to nasze smaki :)
   Dziękuję za ciepłe słowa Elisabeth :)

   Usuń
 7. Cudownie wydana ksiazka. Chętnie czytam o zdrowiu. Mam nadzieje ze kiedys wpadnie w moje ręce i będę mogla się z nią zapoznać. Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, Żanetko, cennej wiedzy nigdy za wiele, całe życie człowiek się uczy :) Polecam :)

   Usuń
 8. Ciekawa książka. Będę na nią polować polować na nią w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy trafi do biblioteki, premiera za kilka dni, ale spróbuj ;)

   Usuń
 9. Po prostu wyglądają pięknie !Powiem szczerze że skusiłabym się na nie za sam wygląd; )

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekałam na ten wpis :) Uwielbiam tego typu poradniki, tym bardziej iż mocno wierzę, że to, co jemy ma ogromny wpływ na to, jak wyglądamy i jak się czujemy. Sama przeszłam rewolucję żywieniową jakieś 4 lata temu, i czuję się o niebo lepiej. Ostatnio czytam książkę dr Nigmy Talib i wydaje mi się, że tematyka jest zbliżona. Czas się zatem wybrać na zakupy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje, każda z nas wie, że " jesteśmy tym, co jemy" ale dopóki nie dotykają nas żadne problemy związane z nietolerancją pokarmów, alergiami czy kłopotami ze skórą, nawet nie zdajemy sobie sprawy, że niektóre rodzaje pożywienia czy napojów mogą aż tak szkodzić. Jak powiedział Sokrates - " jedzenie jest lekarstwem, a lekarstwo jedzeniem " warto wsłuchiwać się w swoje ciało i dawać mu to, co dla niego jest najlepsze i najzdrowsze. A grzeszki? No cóż, każdemu się zdarzają, jesteśmy tylko ludźmi :)

   Usuń
 11. Bardzo lubię takie publikacje. Pięknie się prezentują. Rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się bardzo podoba, a dzięki ładnej szacie i dobremu " zagospodarowaniu " przestrzeni wewnątrz, książkę bardzo przyjemnie się czyta i przeszukuje, w razie potrzeby :)

   Usuń
 12. Piękne książki. Obserwuję z przyjemnością. :)
  mój blog

  OdpowiedzUsuń
 13. Odpowiedzi
  1. Też tak uważam, szata graficzna świetna ♥

   Usuń
 14. mam zakusy na ten zestaw, czytałam już o książce i powiem Ci, że bardzo mnie interesuje, bo wprowadzam kilka zasadniczych zmian w swoim sposobie odżywiania :-) a kalendarz jest super, idealny do pilnowania swojego odżywiania :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest Magdaleno, z tej książki można wynieść dużo ciekawych informacji które pozytywnie wpłyną na nasz wygląd, zdrowie, samopoczucie - każda znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest wegetarianką, ma kłopoty skórne, trądzik, bezsenność, nadwagę czy po prostu chce " wzbogacić " swoją codzienność nowymi " dobrymi dla urody " metodami w każdej strefie życia :)

   Usuń
 15. Zapowiada się super, szczególnie ten kalendarz może być bardzo przydatny. Chociaż rzeczy o których wspomina autorka są oczywiste to tak często o tym zapominamy. U mnie akurat największym problemem nie jest to co powinnam do niej włączyć, ale co wyłączyć niestety jestem uzależniona od czekolady:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emza, o tym co wyłączyć same decydujemy, ja, tak samo jak i ty, mam ze słodkościami problem, i nie tylko czekolada, ale wiele innych pyszności mnie nęci. Jednak staram się ograniczać, jak tylko potrafię. Autorka zresztą też zniechęca do wyrzeczeń czy drastycznych diet, uważa, że jeśli nas coś niezbyt zdrowego " uszczęśliwia " to warto czasem sobie na to pozwolić, a unikniemy gwałtownych napadów chcenia i zajadania :) Wszyscy mamy swoje słabości :)

   Usuń
 16. Aż zachciało mi się jeść zdrowo, żałuję, że dzisiaj nie mogłam się powstrzymać od zjedzenia nic nie wnoszących słodyczy, no chyba, że puste kalorie :D

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz - jest dla mnie bardzo cenny!
Wielka prośba o NIEDODAWANIE linków do blogów oraz sklepów, spamu czy złośliwych uwag - komentarze te będą od razu usuwane!